Často kladené otázky

Otázky a odpovede na najčastejšie dotazy. Ak ste tu nenašli Vašu otázku, pošlite nám e-mail.

Pre bežné prehliadanie portálu nie, ale ak chcete inzerovať, bez registrácie to nie je možné. Pre inzerciu je nutné sa zaregistrovať v akejkoľvek z 3 rolí. Registrácia samotná nie je spoplatnená, takže si viete pozrieť a vyskúšať všetky funkcie až po reálnu objednávku. Pre registráciu stačí zadať užívateľské meno, e-mail a heslo, čiže registrácia samotná je veľmi rýchla a jednoduchá.

„Povinnú jazdu“ v štýle bazos.sk, nehnutelnosti.sk či topreality.sk už asi za Vás robí samotná realitná kancelária. Projekt #ikosice je na Instagrame rýchlo rastúca lokálna komunita v Košiciach. „Nenútená“ prezentácia nehnuteľností v rámci blogov vie osloviť aj takých ľudí, ktorí reálne o zmene bývania ani neuvažujú, ale dobrá ponuka, ktorú uvidia, ich možno osloví natoľko, že sa rozhodnú pre zmenu. Cieľom projektu #ikosice je postupne vybudovať silný regionálny portál pre prezentáciu firiem, voľného času a vďaka tejto novej realitnej sekcii ukázať všetky krásy života a bývania v meste Košice. A Vy, ako Maklér, môžete byť toho súčasťou. Už bezplatnou registráciou a inzerciou od 1€ za inzerát. Mimochodom, koľko Vás stojí 1 káva? 😉

Funkčne skoro žiaden. Avšak niektoré Realitné Kancelárie vyžadujú firemné registrácie a ponuky zadáva výhradne do inzercie kancelária. Na druhej strane sú Makléri, ktorí si chcú budovať vlastné meno v regióne a zadávajú rôzne typy inzercie pod svojim menom, alebo blogujú na sociálnych sieťach, a teda radi by mali svoj osobnostný Profil. Tak dávame možnosť registrácie obom skupinám.

Základným rozdielom je využívanie tejto registrácie. Ako HOSŤ je možné pridávať iba súkromnú inzerciu Táto rola nie je uvedená ani v zozname Maklérov, ani na zozname Realitných Kancelárií. Rovnako nie je vytvorený profesijný profil predávajúceho. Ak sa registrujete ako REALITNÝ MAKLÉR/REALITNÁ KANCELÁRIA, máte možnosť pridávať inzeráty v podobe rozšírených balíčkov a manažovať svoj profil. Ďalším zásadným rozdielom je bezplatná súkromná inzercia! V prípade, že Maklér alebo Realitná Kancelárie začne inzerovať u nás bezplatne cez súkromnú inzerciu, bude pokutovaná podľa VOP.

Samozrejme, dá sa to cez Facebook účet na pár klikov! Ale je to určené len pre registráciu ako HOSŤ (súkromná inzercia). Ak ste tak spravili omylom, že ste sa napríklad zaregistrovali cez Facebook ale chcete konto používať ako Maklér alebo Realitná Kancelária, kontaktujte nás na reality@ikosice.sk s požiadavkou o zrušenie konta. Tak sa budete môcť zaregistrovať znova. Avšak pozor, ak sa tak stane viac krát, budeme nútení pristúpiť k spoplatneniu tohto zásahu. 

Na balíčky samotné nie je žiadne obmedzenie, záleží na tom, aký si vyberiete. Ak si napríklad vyberiete „Základný balíček“, v ktorom je 10 inzerátov na 30 dní, tak každý inzerát, ktorý zadáte, bude platný 30 dní, až kým balíček nevyčerpáte inzerciou 10 ponúk. Teda môžete ho vyčerpať za 1 deň, alebo aj 1 rok, podľa toho, koľko inzerátov za aký čas pridáte.

Samozrejme, môžete mať predplatené aj viaceré balíčky a konkrétne inzeráty zadávať cez balíček, aký chcete. Pri zadávaní inzercie máte stále prehľad, aké máte aktívne balíčky a koľko voľných inzerátov Vám v nich ešte ostáva.

Príklad: ak k ponuke nemáte virtuálnu prehliadku, oplatí sa Vám vybrať Základný balíček, kde inzercia stojí 1€/30 dní. Ak máte dobrú nehnuteľnosť, ku ktorej chcete pridať „Štítky“ a video/virtuálku, vyberiete si Rozšírený alebo VIP balíček na prezentáciu ponuky, kde sa oplatí kúsok priplatiť.

Funkcia ŠTÍTKY je dostupná vo všetkých balíčkoch okrem Základného. Sú to vizuálne značky na fotkách pri prehliadaní inzercie aj pri rozšírenom vyhľadávaní. Maklér tak vie vizuálne definovať svoju väčšinou exkluzívnu nehnuteľnosť ako: Novostavba, Exkluzívne iba u nás, Znížená cena a pod. priamo vo vyhľadávaní.

To klasické topovanie za SMS alebo za kredity u nás nie je. Nechceme dopadnúť ako Bazoš, kde zadaný nový inzerát bez topovania je okamžite na 50. strane. My máme balíček VIP, kde takáto ponuka je označená ako „ODPORÚČANÉ„, teda je v samostatnej sekcii na úvodnej stránke portálu, je medzi prvými vo vyhľadávaní, je v bočnej lište pri iných ponukách a hlavne: vytvoríme k tomu špeciálny regionálny marketing na našich sociálnych sieťach – hlavne na Instagrame.

Nie je nič jednoduchšie 😉 pri zadávaní inzercie si vyberte VIP balíček a spravte objednávku. O zvyšok sa postaráme my, vytvoríme Vám IG story podľa dostupných materiálov a informácií, prípadne si to ešte e-mailom odkomunikujeme.

Asi v realitách len začínate, alebo nemáte kvalitnú foto techniku. Nevadí, máme aj VR balíčky. Stačí vyplniť inzerát (pri vypĺňaní pridajte aspoň 1 „mobilovku“ nehnuteľnosti, aby sme mali predstavu o čo ide), potvrdiť Objednávkou a my v čo najskoršom termíne (a po úhrade tohto balíčka) prídeme na miesto nafotiť a nasnímať danú nehnuteľnosť profi technikou. V cene VR balíčkov je táto realizácia aj inzercia samotná v spoločnej cene vybraného balíčka.

Nie. Teraz a ani v budúcnosti nebudeme týmto spôsobom na vlastné náklady podporovať monopol 1 firmy vlastniacej väčšinu realitných stránok na Slovensku za nulovú pridanú hodnotu pre maklérov, bez marketingu na sociálnych sieťach. Pridanie ponuky zaberie približne 5-7 minút, keďže Mákler by mal už mať samozrejme podklady hotové, keď začína inzerovať. Veríme, že za to 1€ a max. 7 minút svojho času tá prezentácia na jedinom špecializovanom realitnom blogu v regióne bude stáť za to 🙂 A ak nie, tak je načase sa zamyslieť nad maklérom, ako investuje čas vyhodnotený na 3-5% províziu z predaja 🙁 ak sa spolieha na 1 jednorázový export ponuky po nábore ako realitnú stratégiu predaja.

Aktuálne BENEFITY

Nie je aktuálne jediný dôvod, prečo sa nezapojiť! Rozdávame inzertné balíčky ZA-DAR-MO 😉

Coupon

100% ZĽAVA NA ZAČIATOK

Vyberte si "Rozšírený balíček", pri objednávke zadajte kód kupónu ZACINAME2020 a inzerciu v hodnote 50€ dáme prvým 10tim registrovaným GRÁTIS!
Insight

PRAVIDELNÉ BONUSY

Maklérov, ktorí u nás budú aktívne inzerovať, zdieľať inzeráty a označovať nás na svojich sociálnych sieťach, odmeníme bonusmi.
Vip

VYHRAJTE VIP MARKETING

Pravidelné súťaže pre Maklérov o VIP inzertné balíčky pre ich nehnuteľnosti a veľa ďalších noviniek pre roky 2020/21.

A bez výhovoriek, tu je rýchly návod

na to, ako si zaregistrujete svoj profesionálny Profil Makléra alebo Realitnej Kancelárie a začnete jednoducho inzerovať svoju ponuku nehnuteľností v Košiciach a okolí.

Akonato Reality1
Akonato Reality2

Môžete sa registrovať ako Maklér, Realitná Kancelária ale aj ako Hosť (rola Hosť slúži zároveň na bezplatnú súkromnú inzerciu). Samozrejme je potrebné vyplniť všetky polia, ktoré sú požadované. Teda aj reCaptcha a súhlas VOP/GDPR. Následne Vám príde potvrdzujúci e-mail o registrácii. Po prihlásení sa, Vám pribudne na rovnakom mieste v menu lište názov Vášho účtu, kde cez NÁSTENKA sa dostanete na správu Vášho konta, prípadne iné voľby. Ako prvé po prihlásení je potrebné si vyplniť PROFIL Makléra, aby Vás vedeli záujemcovia kontaktovať! 

Akonato Reality3

Po vyplnení Profilu už môžete smelo začať inzerovať – teda pridať prvý inzerát cez tlačítko: + PRIDAŤ INZERÁT

  1. Ak je to Vaša PRVÁ ponuka, musíte si vybrať 1 z aktuálnych inzertných balíčkov. Odporúčame na začiatok zakúpiť Predplatný balíček na 10 inzerátov – ZÁKLADNÝ alebo ROZŠÍRENÝ. Rozdiel medzi nimi je v dĺžke inzercie a funkciách. Inzeráty v Základnom balíčku majú trvanie 30 dní a nie je tam možné pridať virtual/video prehliadku. V Rozšírenom balíčku je možné pridať aj virtual/video prehliadku a inzeráty majú trvanie 60 dní. Balíček ako taký nemá expiráciu, bude aktuálny dovtedy, kým nevyčerpáte všetkých 10 inzerátov.
  2. Ak ste tu už druhý krát a už mate zakúpený nejaký balíček, tak pri zadaní inzercie sa Vám zobrazia aktuálne už predplatené balíčky a označíte ten, cez ktorý chcete uverejniť aktuálny inzerát. Čiže: môžete mať predplatené aj viaceré balíčky a konkrétne inzeráty zadávať cez balíček, aký chcete. Ak k ponuke nemáte virtuálnu prehliadku, oplatí sa Vám vybrať Základný balíček. Ak máte dobrú nehnuteľnosť, ku ktorej chcete pridať „Štítky“ a video/virtuálku, vyberiete si Rozšírený alebo VIP balíček na prezentáciu ponuky.
Akonato Reality4

Ďalším krokom je už samotné pridanie inzerátu – vyplnenie profilovej karty nehnuteľnosti. Z bežnej praxe obhliadok už máte určite dostatok skúseností na to, ako vyplniť bežný formulár pridania ponuky. Je potrebné vyplniť všetky povinné polia a potvrdiť formulár na konci cez tlačítko ULOŽIŤ A SKONTROLOVAŤ.

Akonato Reality5

Tak sa prekliknete do prehliadkového módu kontroly inzerátu. Po opätovnej kontrole, môžete sa ešte vrátiť a upraviť chyby cez tlačítko „UPRAVIŤ INZERÁT„, alebo pokračovať na dokončenie objednávky cez tlačítko „POTVRDIŤ INZERÁT„. Ak ste v tomto okne po prvý krát, presmeruje Vás to na oficiálnu objednávku zvoleného Balíčka. Ak ste si vybrali už existujúci skôr zaplatený balíček, tak v ďalšom kroku sa už inzerát priamo zverejní.

Akonato Reality6

Ak ste si v prvom kroku vybrali objednávku konkrétneho balíčka, tak Vás po pridaní inzerátu systém presmeruje na oficiálne potvrdenie objednávky, ktorú je potrebné vyplniť. Zadáte svoje firemné kontaktné údaje a zrealizujete platbu. Bez toho nebude možné dokončiť zaradenie inzercie.

Akonato Reality7